Základní škola Duhový svět

Základní škola Duhový svět

J. Hory 1376, Kladno

Mateřská škola Duhový svět

Mateřská škola Duhový svět

Bendlová 2168, 272 01 Kladno

V čem je naše škola jiná
Školní kluby
Domácí vzdělávání

Naše škola je jiná na první i druhý pohled. Většina lidí, kteří uvidí naší školu poprvé, má dojem, že je malá a ona malá opravdu je. Jsme škola rodinného typu, která v základních principech navazuje na metody a formy práce, které uplatňujeme již v průběhu vzdělávání v naší mateřské škole. To nejdůležitější je celková atmosféra, malé, drobné krůčky, které tvoří celek. Vždyť my většinu dětí známe od velmi útlého věku, vedeme je cestou, která je pro jejich rozvoj optimální.


Více o škole

Naše škola se snaží dětem nabídnout co nejširší výběr zájmových útvarů. Našim cílem je, aby se děti naučily smysluplně trávit svůj volný čas. V rámci školních klubů rozvíjejí své polytechnické, přírodovědné, či jazykové znalosti nebo si hrají na malé vědce. Vedle toho jsou nabízeny i různé sportovní, výtvarné a hudební kluby.


Více o klubech

Naše škola nabízí možnost jiného způsobu plnění povinné školní docházky, což je systém individuálního (domácího) vzdělávání žáků, který představuje v podmínkách českého školství jednu z alternativních edukačních koncepcí.

Spolupracujeme s rodiči, kteří vyučují domácí vzdělávání od 1. do 5. třídy. Respektujeme domácího vzdělavatele a pomáháme mu při domácím vzdělávání nést vlastní odpovědnost. Zároveň považujeme domácí vzdělavatele za svoje kolegy a jsme často inspirováni jejich pedagogickým umem a tvořivostí.


Více o vzdělávání

Reference

Základní škola Duhový Svět nás zaujala od první chvíle kdy jsme se potkali s paní ředitelkou, která nám celou školu ukázala, pověděla nám o tom jak to ve škole funguje a jaká je organizace dne. Jde o kombinaci příjemného prostředí vily se zahradou, kvalitních učitelů, a individuálního přístupu ke každému školákovi. I když to s naším Honzíkem určitě není někdy jednoduché, ve škole si se vším poradili, funguje velmi dobrá komunikace s učiteli, vždy je můžeme oslovit s jakoukoliv otázkou. V Duhovém světě je pozitivní a přátelská atmosféra a na zaměstnancích je vidět, že svou práci dělají s láskou a že je baví. Škola nám vždy vyšla vstříc v případě individuálních požadavků a pravidelně poskytují zpětnou vazbu ohledně Honzových pokroků a rozvoje. Školu Duhový svět můžeme upřímně s klidným svědomím doporučit všem, kteří hledají menší školu s individuálním přístupem, zajímavé vyučování a zábavné odpoledne ve školní družině.
Jana H. – maminka Honzíka
Naše dcera navštěvovala již mateřskou školu v Duhovém světě, proto jsme se rozhodli pokračovat zde i v rámci základní školy a to i přes to, že se škola teprve otevírala. Líbí se nám celkový koncept školy. Vyhovuje nám rodinné prostředí a menší kolektiv, který dává dětem spoustu příležitostí pro jejich osobní rozvoj. Škola nabízí spoustu aktivit v rámci výuky, např. projektové vyučování, výlety a exkurze, ale třeba také spaní ve škole, plavání, kroužek angličtiny a robotiky, či pravidelná setkání s rodiči. Všichni pedagogičtí pracovníci mají kamarádský, avšak profesionální přístup dětem.
Rodiče Adélky N.
Byla jsem se podívat na dni otevřených dveří v mateřské i základní škole a je to přesně taková škola, jakou chci pro svoji dceru!
Monika, K. Kladno
Náš syn chodil už minulý rok do mateřské školy Duhový svět, je tam perfektní prostředí a skvělý kolektiv, o pokračování na základní škole jsme vůbec neváhali. Jednak jsme nemuseli měnit prostředí a hledat nové kamarády, navíc oceňuji menší kolektiv, kde mají učitelé na děti čas.
Martin, S. Kladno
Jako velmi zaměstnaný rodič oceňuji především maximální servis v podobně ranní i odpolední družiny a nejrůznějších kroužků. O dceru je výborně postaráno.
Petr, M. Kladno
Díváme se na fotky našich dětí na výletech, které jsme v předchozích letech u státní školky vůbec nezažili a dojímáme se. Vašík je v lese, což miluje. Anežka si dává narozeninový dort od kamarádky a hezky odpoledne spinká, což v předchozí školce odmítala. Vašík nám začal doma zase zlobit, a to považujeme za moc dobré znamení, že se mu vrací sebedůvěra. Za to opravdu moc děkujeme a jsme rádi, že děti odkládáme do prostředí, kde je jim dobře. To se nedá penězi vyčíslit.
Lenka M. maminka Anežky a Vašíka