Slovo zřizovatele

Mateřská škola a Základní škola Duhový svět, s.r.o. byla založena v roce 2012 na základě strategického rozhodnutí Vysoké školy manažerské informatiky a ekonomiky rozšířit svoji nabídku o předškolní vzdělávání. Následně v roce 2014 vedení školy rozhodlo o rozšíření činnosti i o výuku na I. stupni (1. - 5. třída). V roce 2015 byly vysokoškolské aktivity převedeny na Vysokou školu podnikání a následně v roce 2020 roli zřizovatele převzali akcionáři Vysoké školy manažerské informatiky a ekonomiky – společnosti Marlyle a VTIC, které se dlouhodobě věnují investicím do perspektivních oborů včetně ICT, fintech nebo právě vzdělávání.

Základem celého projektu bylo setkání přátel z různých oblastí podnikání, kteří jsou přesvědčeni o tom, že nejcennější komoditou každého člověka je kvalitní vzdělání a poznání. Právě zde vznikla potřeba zařadit do portfolia vedle investic, vývoje software a ICT, obnovitelných zdrojů, výroby ekologických obalů a rozvoje obchodování s kryptoměnami, také vzdělání. Považujeme za naši povinnost dlouhodobě podporovat vzdělávací projekty i nadané studenty a poskytovat skutečně kvalitní vzdělání, které bude každému jednotlivci průvodcem v jeho rozhodování a životním směřování.